GCJ32ER71H475KA12L
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: GCJ32ER71H475KA12L
  • Package: 1210 (3225 Metric)
Parameters
Series GCJ
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Part Status Active
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210