GRJ31CR70J226KE12L
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: GRJ31CR70J226KE12L
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series GRJ
RoHS RoHS
Ratings -
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Part Status Not For New Designs
Applications Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206