GRM21BR72A333KA01L
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: GRM21BR72A333KA01L
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805