LQH3NPN220MMEL
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: LQH3NPN220MMEL
  • Package: 1212 (3030 Metric)
Parameters
Series LQH3
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Current Rating (Amps) 540 mA
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Supplier Device Package 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) 570mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz