LQP03TN33NH02D
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: LQP03TN33NH02D
Features -
Q @ Freq 9 @ 300MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 33 nH
Material - Core Non-Magnetic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 2.95Ohm Max
Current Rating (Amps) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
FIXED IND 33NH 120MA 2.95OHM SMD