LQP03TN7N5H02D
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: LQP03TN7N5H02D
Features -
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 7.5 nH
Material - Core Non-Magnetic
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.7GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz