TZR1Z010A001R00
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: TZR1Z010A001R00
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.067" L x 0.059" W (1.70mm x 1.50mm)
Capacitance Range 0.55 ~ 1pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Series TZR1
RoHS RoHS
Features General Purpose
Q @ Freq 200 @ 200MHz
Part Status Obsolete
CAP TRIMMER 0.55-1PF 25V SMD