| Parameters | |
|---|---|
| Series | TZW4 |
| RoHS | RoHS |
| Features | Low Profile |
| Q @ Freq | 200 @ 500MHz |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Adjustment Type | Top |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Size / Dimension | 0.205" L x 0.165" W (5.20mm x 4.20mm) |
| Capacitance Range | 0.4 ~ 1.5pF |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 0.102" (2.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |