TZW4Z1R5A001R00
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: TZW4Z1R5A001R00
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Parameters
Series TZW4
RoHS RoHS
Features Low Profile
Q @ Freq 200 @ 500MHz
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Adjustment Type Top
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.205" L x 0.165" W (5.20mm x 4.20mm)
Capacitance Range 0.4 ~ 1.5pF
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP TRIMMER 0.4-1.5PF 250V SMD