XRCGB27M000F0L00R0
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: XRCGB27M000F0L00R0
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series XRCGB
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 27 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD