XRCGB32M000F1H02R0
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: XRCGB32M000F1H02R0
  • Package: 4-SMD, No Lead
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 32 MHz
Part Status Not For New Designs
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD