XRCMD32M000FZQ52R0
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: XRCMD32M000FZQ52R0
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series XRCMD
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 32 MHz
Part Status Not For New Designs
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 6pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD