54F139LM
54F139LM
  • Manufacturer: National Semiconductor
  • CONEVO NO: 54F139LM
  • Package: 20-CLCC
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr National Semiconductor
Series 54F
Package Bulk
Product Status Active
Type Decoder/Demultiplexer
Circuit 1 x 2:4
Independent Circuits 2
Current - Output High, Low 1mA, 20mA
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C