TS-TFT3.5Z
  • Manufacturer: Newhaven Display Intl
  • CONEVO NO: TS-TFT3.5Z
  • Package: Box
RoHS RoHS
Type Resistive
Width 0.04" (1.02mm)
Height 2.07" (52.56mm)
Length 2.82" (71.82mm)
Interface 4-Wire
Part Status Active
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
TOUCH SCREEN RESISTIVE 3.5"