QYX1H682JTP
  • Manufacturer: Nichicon
  • CONEVO NO: QYX1H682JTP
Features -
Tolerance ±5%
Capacitance 6800 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Dielectric Material Polyester
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 50V
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 6800PF 5% 50VDC RADIAL