QYX2A333KTP
  • Manufacturer: Nichicon
  • CONEVO NO: QYX2A333KTP
Features -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.033 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm)
Dielectric Material Polyester
Voltage Rating - AC -
Voltage Rating - DC 100V
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 0.033UF 10% 100VDC RAD