| Parameters | |
|---|---|
| Series | GU-D |
| RoHS | RoHS |
| Format | 5 x 7 Dots |
| Interface | I²C, SPI |
| Part Status | Active |
| Display Type | Graphic |
| Viewing Area | 83.08mm L x 20.68mm W |
| Character Size | - |
| Display Format | 8 x 2 |
| Number of Dots | 256 x 64 |
| Controller Type | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Outline L x W x H | 125.00mm x 37.00mm x 9.90mm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |