CBTW28DD14ET,118
CBTW28DD14ET,118
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • CONEVO NO: CBTW28DD14ET,118
  • Package: 48-TFBGA
Parameters
Mfr NXP Semiconductors
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Applications Memory
Multiplexer/Demultiplexer Circuit 2:1
Switch Circuit DPST
Number of Channels 1
On-State Resistance (Max) 10Ohm (Typ)
Voltage - Supply, Single (V+) 1.4V ~ 2V
Voltage - Supply, Dual (V±) -
-3db Bandwidth 2.5GHz
Features DDR2, DDR3, DDR4
Operating Temperature -10°C ~ 85°C (TA)