| Parameters | |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | N-Channel Dual Gate |
| Frequency | 800MHz |
| Gain | - |
| Voltage - Test | 9 V |
| Current Rating (Amps) | 30mA |
| Noise Figure | 2dB |
| Current - Test | 10 mA |
| Power - Output | - |
| Voltage - Rated | 14 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-143R |
| Supplier Device Package | SOT-143R |
| Base Product Number | BF110 |