| Parameters | |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | N-Channel Dual Gate |
| Frequency | 400MHz |
| Gain | 30dB |
| Voltage - Test | 5 V |
| Current Rating (Amps) | 30mA |
| Noise Figure | 0.9dB |
| Current - Test | 12 mA |
| Power - Output | - |
| Voltage - Rated | 6 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 |
| Base Product Number | BF121 |