| Parameters | |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 1.8GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 16dB |
| Noise Figure | 1.8dB ~ 2dB |
| RF Type | Cellular, DECT, PHS, SATV |
| Voltage - Supply | 4.5V |
| Current - Supply | 30mA |
| Test Frequency | 900MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Supplier Device Package | CMPAK-4 |
| Base Product Number | BGA20 |