MC33901SEFR2
MC33901SEFR2
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: MC33901SEFR2
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Transceiver
Protocol CANbus
Number of Drivers/Receivers 1/1
Duplex -
Data Rate -
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)