MC7448VS667ND
MC7448VS667ND
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: MC7448VS667ND
  • Package: 360-CLGA, FCCLGA
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Speed 667MHz
USB -
Voltage - I/O 1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package 360-FCCLGA (25x25)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN 3A001A3
HTSUS 8542.31.0001
Standard Package 44
PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 667MHz 360-FCCLGA (25x25)