MC7448VU600ND
MC7448VU600ND
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: MC7448VU600ND
  • Package: 360-CBGA, FCCBGA
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Speed 600MHz
USB -
Voltage - I/O 1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 360-CBGA, FCCBGA
Supplier Device Package 360-FCCBGA (25x25)
Additional Interfaces -
Base Product Number MC744
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN 3A991A2
HTSUS 8542.31.0001
Standard Package 1
PowerPC G4 Microprocessor IC MPC74xx 1 Core, 32-Bit 600MHz 360-FCCBGA (25x25)