N74F194D,623
N74F194D,623
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: N74F194D,623
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series 74F
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Logic Type Register, Bidirectional
Output Type Push-Pull
Number of Elements 1
Number of Bits per Element 4
Function Universal
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)