N74F656AD,602
N74F656AD,602
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: N74F656AD,602
  • Package: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mfr NXP USA Inc.
Series 74F
Package Tube
Product Status Obsolete
Logic Type Buffer/Driver with Parity
Supply Voltage 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits 8
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)