SPAKDSP321VF275
SPAKDSP321VF275
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • CONEVO NO: SPAKDSP321VF275
  • Package: 196-BGA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series DSP56K/Symphony
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Fixed Point
Interface Host Interface, SSI, SCI
Clock Rate 275MHz
Non-Volatile Memory ROM (576B)
On-Chip RAM 576kB
Voltage - I/O 3.30V
Voltage - Core 1.60V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TJ)