N57L5125TBD10TG
N57L5125TBD10TG
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: N57L5125TBD10TG
  • Package: SOT-23-6
Parameters
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Conevo-Key Programmable Not Verified
Taper Linear
Configuration Potentiometer
Number of Circuits 1
Number of Taps 32
Resistance (Ohms) 10k
Interface Up/Down (U/D, CS)
Memory Type -
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Features -
Tolerance -
Temperature Coefficient (Typ) 30ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23-6
Package / Case SOT-23-6
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 80
Base Product Number N57L5125
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SOT-23-6