N57M5114VP2D50TG
N57M5114VP2D50TG
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: N57M5114VP2D50TG
  • Package: 8-WFDFN Exposed Pad
Number of Taps 32
Resistance (Ohms) 50k
Interface Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type Non-Volatile
Voltage - Supply 2.5V ~ 6V
Features -
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient (Typ) 300ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-TDFN (2x3)
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Operating Temperature 150°C (TJ)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 150
Base Product Number N57M5114
HTSUS 8542.39.0001
Other Names 2156-N57M5114VP2D50TG-488
Standard Package 3,000
Digital Potentiometer 50k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-TDFN (2x3)