N57M5114WD10TG
N57M5114WD10TG
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: N57M5114WD10TG
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Taps 32
Resistance (Ohms) 10k
Interface Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type Non-Volatile
Voltage - Supply 2.5V ~ 6V
Features -
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient (Typ) 300ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-SOIC
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature 150°C (TJ)
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 150
Base Product Number N57M5114
HTSUS 8542.39.0001
Other Names 2832-N57M5114WD10TG-488
Standard Package 3,000
Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC