NCP12510CSN65T1G
NCP12510CSN65T1G
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: NCP12510CSN65T1G
  • Package: SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
  • Datasheet: PDF
Parameters
Duty Cycle (Max) 84%
Synchronous Rectifier No
Clock Sync No
Serial Interfaces -
Control Features Current Sense
Operating Temperature 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device Package 6-TSOP
Base Product Number NCP12510
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Type PWM
Function Step-Up/Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Flyback
Number of Outputs 1
Output Phases 1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 5V ~ 20V
Frequency - Switching 65kHz