NCP51460SN33T1G
NCP51460SN33T1G
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: NCP51460SN33T1G
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 20 mA
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 18ppm/°C Typical
Noise - 0.1Hz to 10Hz 12µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz 18µVrms
Voltage - Input 4.2V ~ 28V
Current - Supply 220µA
Operating Temperature 0°C ~ 100°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Base Product Number NCP51460
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±1% 20 mA SOT-23-3 (TO-236)