NCP785AH150T1G
NCP785AH150T1G
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: NCP785AH150T1G
  • Package: TO-243AA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Package / Case TO-243AA
Supplier Device Package SOT-89-3
Base Product Number NCP785
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 2,500
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 450V
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 10mA
Current - Quiescent (Iq) 22 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10mA SOT-89-3