NCV4276BDT33RKG
NCV4276BDT33RKG
  • Manufacturer: onsemi
  • CONEVO NO: NCV4276BDT33RKG
  • Package: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr onsemi
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 45V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 400mA
Current - Quiescent (Iq) 200 µA
Current - Supply (Max) 35 mA
PSRR 70dB (100Hz)
Control Features Enable
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Supplier Device Package DPAK-5
Moisture Sensitivity Level (MSL) Vendor Undefined
REACH Status REACH Affected
Other Names 2156-NCV4276BDT33RKG-488
Standard Package 1
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 400mA DPAK-5