AFK128160A1-1.77N6NTM
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFK128160A1-1.77N6NTM
  • Package: Box
Parameters
Background Color -
Diagonal Screen Size 1.77" (44.96mm)
Series AFK
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface SPI
Dot Pixels 128 x 160
Part Status Active
Touchscreen Non-Touch
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 28.03mm W x 35.04mm H