AFK320240A0-3.5N12NTH
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFK320240A0-3.5N12NTH
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface Parallel, 24-Bit (RGB), SPI
Dot Pixels 320 x 240
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 70.08mm W x 52.56mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type HX8238D
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)