AFK320480A0-3.5N12NTM
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFK320480A0-3.5N12NTM
  • Package: Box
Parameters
Series AFK
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface 18-Bit (RGB), SPI
Dot Pixels 320 x 480
Part Status Active
Touchscreen Non-Touch
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 48.96mm W x 73.44mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type ST7796S
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)