AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFK800480A0-4.3INTH-C-HDMI
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface HDMI, USB
Dot Pixels 800 x 480
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 95.04mm W x 53.86mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type RTD2662
Background Color -
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)