AFY1280800A0-10.1INTH-C
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFY1280800A0-10.1INTH-C
  • Package: Box
Parameters
Series AFY
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface LVDS
Dot Pixels 1280 x 800
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 217.96mm W x 136.60mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Background Color -
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
10.1" SUNLIGHT READABLE TFT CAP