AFY320240B0-3.5N12NTM-C
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFY320240B0-3.5N12NTM-C
  • Package: Box
Parameters
Series AFY
RoHS RoHS
Backlight LED
Interface 24-Bit (RGB)
Dot Pixels 320 x 240
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 70.08mm W x 52.56mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type HX8238-D
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
LCD TFT 3.5" 320240 RGB W/CTP