AFY480272A0-4.3N6NTM
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AFY480272A0-4.3N6NTM
Backlight LED - White
Interface 24-Bit (RGB)
Dot Pixels 480 x 272
Part Status Obsolete
Touchscreen Non-Touch
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 98.70mm W x 57.50mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type OTA5180A
Background Color -
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)