AOM6448A0-0.66WW-ANO
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AOM6448A0-0.66WW-ANO
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight Without Backlight
Interface SPI
Dot Pixels 64 x 48
Part Status Active
Touchscreen Non-Touch
Display Mode -
Display Type OLED
Viewing Area 15.40mm W x 12.10mm H
Graphics Color White
Controller Type SSD1306
Background Color -
Diagonal Screen Size 0.66" (16.76mm)