AOM9696A0-0.96WW-ANO
  • Manufacturer: Orient Display
  • CONEVO NO: AOM9696A0-0.96WW-ANO
  • Package: Box
RoHS RoHS
Backlight Without Backlight
Interface SPI
Dot Pixels 96 x 96
Part Status Active
Touchscreen Non-Touch
Display Mode -
Display Type OLED
Viewing Area 18.30mm W x 18.30mm H
Graphics Color White
Controller Type SSD1317
Background Color -
Diagonal Screen Size 0.96" (24.38mm)