6TPE220MZB
  • Manufacturer: Panasonic Electronic Components
  • CONEVO NO: 6TPE220MZB
  • Package: 1411 (3528 Metric)
Parameters
Series POSCAP™ TPE
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Part Status Active
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B2
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2411