ECW-F6223HL
  • Manufacturer: Panasonic Electronic Components
  • CONEVO NO: ECW-F6223HL
  • Package: Radial
Parameters
Applications High Frequency, Switching
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.492" L x 0.244" W (12.50mm x 6.20mm)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC 223V
Voltage Rating - DC 630V
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ECW-F(L)
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±3%
Capacitance 0.022 µF
Part Status Active
Termination PC Pins
CAP FILM 0.022UF 3% 630VDC RAD