PA5001.471NLT
  • Manufacturer: Pulse Electronics Power
  • CONEVO NO: PA5001.471NLT
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series PA5001.XXXNLT
RoHS RoHS
Type -
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 470 nH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
DC Resistance (DCR) 8.58mOhm Max
Current Rating (Amps) 12.5 A
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package SMD
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz