AS-12.000-18-SMD-TR
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: AS-12.000-18-SMD-TR
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series AS-SMD
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 12 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD