AS-16.777216-15-EXT-SMD-TR
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: AS-16.777216-15-EXT-SMD-TR
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series AS-SMD
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 16.777216 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 15pF
Size / Dimension 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 16.777216MHZ 15PF SMD