R38-32.768-12.5
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: R38-32.768-12.5
  • Package: Cylindrical Can, Radial
Parameters
Series R38
RoHS RoHS
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Ratings -
Frequency 32.768 kHz
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Operating Mode Fundamental
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Load Capacitance 12.5pF
Size / Dimension 0.126" Dia (3.20mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 kOhms
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH