RH100-14.7456-18-TR
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: RH100-14.7456-18-TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series RH100
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 14.7456 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Frequency Tolerance ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD