RH100-16.000-9-1018-EXT-TR
  • Manufacturer: Raltron Electronics
  • CONEVO NO: RH100-16.000-9-1018-EXT-TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series RH100
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 16 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 9pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±18ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD